Bunkier Sztuki - wielka wysytawa fotografii
Data: 04-09-2007 o godz. 22:07:04
Temat: fotografia tradycyjne, cyfrowa


Portal Sztuki - fotografia Na przełomie września i października 2007 roku w krakowskim Bunkrze Sztuki odbędzie się, organizowana przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, artystę fotografika Zbigniewa Pozarzyckiego oraz samych uczestników, jubileuszowa wystawa fotografii z okazji X. lecia Kursu Fotografii Artystycznej. Serdecznie zapraszamy na wernisaż 24-go września 2007. Kurs Fotografii Artystycznej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie działa od 1997 roku. Jego dorobek to ponad siedmiuset absolwentów, kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych, wielokrotne prezentacje w krakowskich galeriach, wiele plenerów fotograficznych oraz ekspozycje we Lwowie i Kopenhadze. Uczestnicy i absolwenci KFA zostali wyróżnieni wieloma nagrodami w konkursach fotograficznych. Kurs oparty na autorskim programie, od początku jego istnienia prowadzi artysta fotografik Zbigniew Pozarzycki. Wystawa jubileuszowa X. Lecie KFA pod tytułem: „Sprawy osobiste”, przedstawi prace absolwentów KFA z ostatnich 10 lat, kontynuujących i rozwijających swoje działania w dziedzinie fotografii artystycznej. Wybór około stu prac, blisko siedemdziesięciu autorów, został pomyślany jako prezentacja ich aktualnych poszukiwań. Prace reprezentują różnorodne koncepcje, style, techniki i wrażliwości, jednak elementem łączącym dzieła poszczególnych autorów, będzie niezwykle osobisty i intymny charakter prac. Szczerość, głęboki namysł i oryginalność, rozumiana również jako odwrót od popularnych tematów w stronę własnych, często kierowanych silnymi emocjami poszukiwań, są obecne we wszelkiego typu pracach, od portretu do abstrakcji. Szczególnym akcentem wystawy będą licznie prezentowane autoportrety.

Mamy również nadzieję, że dzięki wystawie będzie można prześledzić ciekawe biografie absolwentów KFA. Wśród wystawiających znajdą się, m.in. młodzi kreatywni 20-30-latkowie mieszkający i działający obecnie w USA, Australii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Niemczech. Wielu z nich kontynuuje naukę na tamtejszych uczelniach artystycznych, inni odnoszą sukcesy zawodowe i artystyczne związane z fotografią, jeszcze inni dokumentują fotograficznie swoje emigracyjne doświadczenia. Wielu z tych, którzy działają w Polsce, było lub jest obecnie, studentami i studentkami uczelni i szkół artystycznych w całej Polsce: Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Część ma za sobą udane wystawy indywidualne w kraju i za granicą. Dodatkowo, na wystawie zostaną zaprezentowane prace, prowadzącego Kurs Fotografii Artystycznej, artysty fotografika Zbigniewa Pozarzyckiego, wkrótce do zobaczenia również na stronie www.pozarzycki.com. Na wystawę zapraszamy do 14-go października.

Strona internetowa wystawy: www.wystawafotografii.pl

GŁÓWNI SPONSORZY WYSTAWY: Epson, Finisz Studio, Ilford Medikon Polska Sp.z o.o.

Kontakt: Zbigniew Pozarzycki-kurator wystawy
tel.: 602266406 e-mail: pozarzycki@interia.pl
Śródmiejski Ośrodek Kultury: Teresa Feliks tel.: 12 4221955
Patrycja Popek tel.: 665384160

.... opracowała: Patrycja PopekKrystyna Witek


Agata Sadza


Mariusz Sapiński


Adriana Mazur i Freyja Schimkus


Robert Zieliński

uzupełnij ten artykuł tutaj - w tytule napisz "uzupełnienie do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)


Artykuł jest z Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka
http://sztuka.gallery-art.pl

Adres tego artykułu to:
http://sztuka.gallery-art.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=102