Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 16 gość(ci) i 0 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

9495132
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

aktualności, wydarzenia
[ aktualności, wydarzenia ]

·WIECZÓR SZTUK; ARTYSTYCZNE ZBLIŻENIA
·Światowe prawykonanie Requiem
·15 grudnia rusza nowy portal edukacyjny o Fryderyku Chopinie!
·13 do kwadratu - fotografie Katarzyny Kryńskiej
·Szpalty roku wręczone - Domoteka nagrodzona
·Zaproszenie na wystawę
·Zaproszenie na wystawę fotograficzną NADBRZEŻNE OPOLE Katarzyny Krause
·Pop Life: art in a material world w Tate Modern
·Z karafki smakuje lepiej

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka FAQ (Często zadawane pytania)Kategoria: Główna -> Portal Sztuki

Pytanie
·  Czym jest Portal Sztuki ?
·  Czy mogę brać udział w redagowaniu portalu ?
·  Czyją własnością jest Portal Sztuki ?
·  Jak (gdzie) mogę pisać artykuły, recenzje, opracowania ?
·  Czy żeby moje opracowania zostały opublikowane muszę być zarejestrowanym użytkownikiem ?
·  Jak mogę zostać samodzielnym redaktorem portalu ?
·  Kiedy napisany przeze mnie artykuł zostanie opublikowany ?
·  Słabo znam język HTML, czy mogę napisać artykuł zwykłym tekstem ?
·  Znalazłem(am) ciekawy artykuł- czy mogę go skopiować do portalu ?
·  Czy do portalu można wstawiać pliki muzyczne ?
·  Już się zdecydowałem, jak mam zacząć ?

Odpowiedź
·  Czym jest Portal Sztuki ?

"Portal Sztuki" jest serwisem internetowym utworzonym dla potrzeb internautów poszukujących w sieci ciekawych witryn i dla artystów parających się na co dzień szeroko pojętą twórczością. Portal składa się z kilku internetowych serwisów, a ich głównym celem jest promocja sztuki w sieci. W portalu sztuki tworcy mogą otrzymać bezpłatnie swoje nowe domeny z zainstalowanymi galeriami; mogą także skorzystać z szeregu bezpłatnych usług, które rozszerzają możliwości sprzedaży ich prac, skuteczną promocję ich twórczości i pomogą w podniesieniu pozycji ich witryn w wyszukiwarkach internetowych. Do ważniejszych można zaliczyć serwisy aukcyjne aukcje-art , aukcje.art (wybrane aukcje), katalogi stron internetowych, w portalu sztuki i w art.topliście .

[ Powrót na górę ]

·  Czy mogę brać udział w redagowaniu portalu ?

Chcemy żeby „Portal Sztuki" stał się z czasem swego rodzaju encyklopedią sztuki tworzoną i rozwijaną wspólnie przez wielu użytkowników. Każdy z użytkowników może: pisać własne artykuły, recenzje, newsy; może uzupełniać i rozwijać istniejące już opracowania, może także kopiować fragmenty, lub całe artykuły związane tematycznie z portalem. Można także tworzyć w ramach dziennika swoje własne wortale . W przypadku kopiowania do dziennika artykułów, recenzji i innych opracowań, należy pamiętać o prawach autorskich. W kopiach cudzych opracowań zawsze musi zostać podane źródło z którego opracowanie zostało skopiowane. Należy też sprawdzić, czy dane opracowanie może zostać skopiowane i umieszczone w dzienniku. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do współtworzenia i współredagowania stron dziennika. Ciekawe opracowania, recenzje i newsy zamieszczone zostaną na stronie głównej Portalu Sztuka

[ Powrót na górę ]

·  Czyją własnością jest Portal Sztuki ?

Właścicielem domen gallery-art.pl, aukcje-art.pl, aukcje.art.pl i serwera jest "Art Gallery" - galeria i pracownia rzeźby. Natowmiast właścicielami portalu są wszyscy interneauci, a szczególnie Ci, którzy tworzą i rozwijają ten portal.

[ Powrót na górę ]

·  Jak (gdzie) mogę pisać artykuły, recenzje, opracowania ?

Wszystkie opracowania możesz pisać korzystając z linku „wyślij newsa”. Twoje artykuły po akceptacji przez administratora ukażą się w wskazanym przez Ciebie dziale. Jeżeli chcesz uzupełnić (rozwinąć) opublikowany temat (news, artykuł, recenzję) podaj jego adres URL. Po okresie próbnym możesz zostać redaktorem portalu, otrzymasz bezpośredni dostęp do panelu administracyjnego portalu w stopniu umożliwiającym Ci pisanie artykułów, które możesz natychmiast opublikować (Twoje opracowania nie będą już sprawdzane, ani moderowane przez administratora).

[ Powrót na górę ]

·  Czy żeby moje opracowania zostały opublikowane muszę być zarejestrowanym użytkownikiem ?

Nie, ale wszystkie Twoje publikacje będą anonimowe. Po zarejestrowaniu się nie będzie możliwości przypisania ich do Twojego konta. Bez zarejestrowania się nie będziesz też mógł zostać samodzielnym redaktorem portalu.

[ Powrót na górę ]

·  Jak mogę zostać samodzielnym redaktorem portalu ?

Redaktorem portalu może zostać każdy użytkownik, który ma opublikowane kilkanaście wartościowych, opracowanych samodzielnie artykułów lub recenzji, posiada rozległą wiedzę w dziedzinach kultury i sztuki i chce się podzielić swoją wiedzą z pozostałymi użytkownikami portalu. Każdy redaktor otrzymuje od nas własną subdomenę w domenie gallery-art.pl, adres skrzynki pocztowej i (o ile potrzebny) dostęp do bazy SQL. W otrzymanej domenie zostanie utworzona witryna internetowa, w której znajdą się wszystkie publikacje .(na stronie portalu zamieszczone zostaną linki do witryn redaktorów). Każdy redaktor otrzymuje także dostęp do panelu administracyjnego portalu w stopniu umożliwiającym mu samodzielne publikowanie swoich opracowań, a także moderowanie opracowań innych użytkowników.

[ Powrót na górę ]

·  Kiedy napisany przeze mnie artykuł zostanie opublikowany ?

Każdy nowy artykuł przechodzi do tak zwanej poczekalni. Po przeglądnięciu artykułu przez administratora lub redaktora i dokonaniu moderacji (jeżeli zachodzi taka potrzeba), Twój artykuł zostaje opublikowany na stronie głównej dziennika internetowego. Ciekawe, wartościowe artykuły zostają także opublikowane na stronie głównej Portalu Sztuki

[ Powrót na górę ]

·  Słabo znam język HTML, czy mogę napisać artykuł zwykłym tekstem ?

Spróbuj napisać artykuł w języku HTML, nie przejmuj się błędami – poprawimy. Możesz także skorzystać z dostępnych w sieci edytorów HTML - zobacz tutaj. Możesz też napisać artykuł zwykłym tekstem, my przekonwertujemy go na język HTML i wstawimy we wskazane przez Ciebie miejsce.
Bardżej nas będzie cieszył ciekawy artykuł napisany zwykłym tekstem, niż mniej ciekawy, za to gotowy, napisany w HTMLu.

[ Powrót na górę ]

·  Znalazłem(am) ciekawy artykuł- czy mogę go skopiować do portalu ?

Treści publikowane w Portalu Sztuki i powiązanych z nim serwisach są oparte na licencji GNU FDL, co znaczy że można je dowolnie kopiować i publikować. Zamieszczone przez Ciebie treści muszą być oparte na takiej samej licencji. Nie możesz więc kopiować i bez zgody autorów publikować w portalu artykułów, do których prawa autorskie zostały zastrzeżone. Kopiując publikacje do których prawa autorskie nie zostały zastrzeżone musisz umieścić na końcu publikacji informację o źródle jej pochodzenia, a jeśli jest to tekst dostępny w sieci, dołączyć do niego link zwrotny. Staraj się nie kopiować artykułów, ale pobrane z nich informacje rozwinąć w sposób twórczy i publikować je w portalu jako własne opracowanie (sama informacja nie jest objęta prawem autorskim), Publikując swoje własne opracowania zgadzasz się na udzielenie dla publikacji licencji GNU (udzielenie tej licencji nie może być cofnięte). Wszystkie opublikowane w portalu artykuły są własnością ich twórców. Portal udostępnia tylko środki techniczne pozwalające na publikacje artykułów, recenzji i innych tekstów. Pamiętaj – nie publikuj kopii artykułów, grafik, zdjęć i innych opracowań do których prawa autorskie zostały zastrzeżone.

[ Powrót na górę ]

·  Czy do portalu można wstawiać pliki muzyczne ?

Można wstawiać pliki muzyczne, graficzne i video .... . Jeżeli pliki nie są utworzone przez Ciebie, pamiętaj o ochronie praw autorskich.

[ Powrót na górę ]

·  Już się zdecydowałem, jak mam zacząć ?

Najlepiej już na początku współpracy zarejestruj się w Portalu "Sztuka" (dzienniku internetowym), a także w tak zwanym brudnopisie , gdzie możesz śmiało eksperymentować. Wpisy w brudnopisie są okresowo usuwane. Do wysłania gotowego opracowania użyj linku "Wyślij newsa", wklej gotowy tekst i wyślij. Nie zapomnij podać działu i kategorii w których mamy zamieścić Twoją publikację. Jeżeli Twoje opracowanie dotyczy rozszerzenia którejś z zmieszczonych w portalu publikacji, podaj jej adres URL. Jeżeli wstawiasz tekst skopiowany z innego źródła, podaj nazwę źródła, a jeżeli tekst jest dostępny w sieci podaj jego adres (wstaw link).
Pamiętaj: nigdy nie kopiuj bez zgody autora tekstów, grafik i innych opracowań, do których prawa autorskie są zastrzeżone.

[ Powrót na górę ]
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund