Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 368 gość(ci) i 57 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

12237910
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

Kino, film
[ Kino, film ]

·W tym roku gościem 50. Krakowskiego Festiwalu będzie Jonas Mekas
·Portret czarno-biały
·Powrót Morgensterna
·Znalalezione na YouTube
·Koniec uwodzenia
·Fundacja No Local zaprasza
·Cannes 2009. Złota palma dla ''Białej wstążki''
·Rusałka w rosyjskim megalopolis
·Kto dziś zrozumie ks. Popiełuszkę

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka: aktualności, wydarzenia

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

WIECZÓR SZTUK; ARTYSTYCZNE ZBLIŻENIA
11-02-2011 o godz. 10:58:49 zatw. admin
aktualności, wydarzeniaDom Kultury Chwałowice
www.dkchwalowice.pl
Rybnik ul. 1 Maja 95, tel. 32 4216222

18 lutego (piątek) 2011 r. o godz. 18.00

WIECZÓR SZTUK; ARTYSTYCZNE ZBLIŻENIA
pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Marcinkiewicza projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej

wernisaż Wystawy Posympozjalnej Artystyczne zbliżenia - Galeria Kolumnowa
Ekspozycja prac powstałych podczas Sympozjum Malarskiego Artystyczne zbliżenia które miało miejsce w listopadzie 2010 w Kozłowie, a organizowane było przez Dom Kultury Chwałowice przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej,

malarstwo:
Niemcy, artyści z grupy Au-de-pol-ita
Rafael Stolarczyk
Lore Havemann
Klaudia Marek
Monika Asshauer
Italia, z grupy Au-de-pol-ita
Giuseppe Cavallo
Austria, z grupy Au-de-pol-ita
Johannes Biber
Artyści z Polski
Marek Fijałkowski
Marta Zemła
Renata Domagalska
Waldemar Rudyk
Halina Niemiec-Gomułka
Wiola Gaszka

wernisaż wystawy Marty Zemły Światłem malowane; - Galeria Fotografii DeKa
wernisaż wystawy fotografii Jolanty Szabłowskiej; Oswajanie zaświatów; - Galeria Drugiego Planu
koncert: Karolina Śleziak (śpiew) oraz Przemysław Strączek (gitary) - smooth-jazzowe wersje polskich i zagranicznych przebojów muzyki rozrywkowej - Galeria Kolumnowa

Wszystkie wystawy czynne do 20.03.2011 r.

(... więcej | 3071 bajtów więcej | Wynik: 5)

Światowe prawykonanie Requiem
16-01-2011 o godz. 00:07:27 zatw. admin
aktualności, wydarzeniaAnonim "Zapraszamy oraz informujemy o światowym prawykonaniu Requiem.

Jan Pogány-REQUIEM -SMOLEŃSK IN MEMORIAM
W pierwszą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 96 ofiarom in memoriam .
(Światowe prawykonanie.)
Dokładne informacje :
http://www.agentur-presto.com/info.html


Pozdrawiamy
Agencja Koncertowa Presto"

(... więcej | Wynik: 0)

15 grudnia rusza nowy portal edukacyjny o Fryderyku Chopinie!
12-12-2010 o godz. 10:18:57 zatw. admin
aktualności, wydarzeniaAnonim "

Wirtualne zwiedzanie, rozmowa z kompozytorem, gry edukacyjne i muzyka miła dla ucha. To tylko niewielka część atrakcji, jakie przygotowało Nadbałtyckie Centrum Kultury specjalnie dla najmłodszych, by oryginalnie zakończyć obchody Roku Chopinowskiego.
15 grudnia rusza portal www.echopin.pl, którego celem będzie rozpowszechnianie dorobku muzycznego Fryderyka Chopina.
Korzystając z portalu, dzieci nie tylko zapoznają się z twórczością Mistrza i jego życiorysem, ale będą mogły także wirtualnie podróżować w miejsca, w których Chopin dorastał, tworzył i przeżywał najważniejsze chwile. Na Chopinowej mapie znalazły się m.in. Żelazowa Wola, Warszawa, Szafarnia, Duszniki – Zdrój, Majorka, Londyn i Wiedeń.
Dzięki informacjom umieszczonym na portalu, najmłodsi dowiedzą się, że Fryderyk Chopin uwielbiał fiołki, a także rysował karykatury swoich profesorów pod szkolną ławką, co nie zawsze uchodziło mu na sucho.
Użytkownicy portalu będą mogli poznać najbardziej cenione nazwiska interpretatorów dzieł Chopina, dowiedzieć się z jakimi znanymi ludźmi kompozytor się przyjaźnił, kto był dla niego muzycznym wzorem, a także na jakich instrumentach można wykonywać jego utwory.
Znajdzie się też coś dla najbardziej ciekawskich – informacje o epoce, w której żył kompozytor, z uwzględnieniem architektury, mody, sztuki oraz wynalazków, które zrewolucjonizowały XIX wiek.
Zadbaliśmy także o coś dla ucha: na portalu będzie można usłyszeć utwory skomponowane przez Chopina, a także grane i śpiewane ludowe mazurki, które były dla niego inspiracją.
Tym, którzy lubią pogłówkować, proponujemy cztery gry edukacyjne. Dadzą one dzieciom możliwość opanowania faktów z życia artysty, zapoznania się z elementami kompozycji, miksowania muzyki, rozpoznawania najważniejszych utworów Chopina. Zakładka „Porozmawiaj z Chopinem” umożliwi dzieciom zadawanie pytań kompozytorowi i uzyskanie natychmiastowych odpowiedzi.
Niezwykle złożona i bogata osobowość Chopina daje możliwość oddziaływania na wyobraźnię dzieci i tworzenia wokół postaci wielkiego kompozytora, artysty i humanisty – świata pełnego dźwięków, barw, ale także faktów historycznych. Portal ma pokazać, że muzyka klasyczna może również dostarczyć dzieciom wielu wrażeń, a tradycyjna edukacja muzyczna może mieć także nowoczesną formę.
Portal nawiązuje do książki Anny Czerwińskiej-Rydel „Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie”. Wykorzystane zostały rysunki wspaniałego ilustratora – Józefa Wilkonia.
Portal www.echopin.pl nie jest jeszcze ukończony. Przygotowaliśmy jeszcze sporo niespodzianek, które systematycznie będą się na nim pojawiały.

"

(... więcej | Wynik: 0)

13 do kwadratu - fotografie Katarzyny Kryńskiej
29-09-2010 o godz. 19:32:21 zatw. admin
aktualności, wydarzeniaAnonim "

Wernisaż: 24.09.10, Godz. 18:00
Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
Wystawa czynna do 17.10.10
Wstęp wolny


Cykl zdjęć '13 do kwadratu' Katarzyny Kryńskiej to opowieści o ludziach i ich drogach życiowych. Ukazuje rzeczywistość nie zawsze łatwą, pełną wątpliwości i słabości. Jest też w niej radość zwykłych dni i nadzieja, która pozwala stawiać czoła wyzwaniom nawet w chwilach pełnych zwątpienia. Sentencje oraz aforyzmy łączą zdjęcia w pary i nadają im lekko ironiczne znaczenie. Tworzą w ten sposób pełne nowych znaczeń opowieści o wewnętrznym potencjale, potrzebie go wyzwalania i podejmowaniu ryzyka przy wyborze własnej ścieżki niezależnie jak bardzo jest kręta. '13 do kwadratu' to próba interpretacji życiowych wyborów na 169 sposobów.

Kasia Kryńska (ur. 1972). Ukończyła studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej (1999) oraz Europejską Akademię Fotografii (2005). Kryńska jako architekt, designer i fotograf żyje i pracuje w Warszawie. Swoje fotografie prezentowała na wystawach zbiorowych (Kobiety w Hadze i w Warszawie - Haga 2003, Streetphoto dla Marcinka - Warszawa 2007, Przejście w ramach interdyscyplinarnego projektu 'The Promised City' - Berlin 2010) i indywidualnych w Polsce i za granicą (Za pięć dwunasta - Kraków 2004, 13 do kawdratu - Warszawa 2005, Czas zanikania - Covilha 2009, Sześć kapeluszy - Dublin 2010). Laureatka konkursu fotograficznego 5th Annual Black&White Spider Awards w kategorii Still Life. Miłośniczka fotografii analogowej, używa aparatów średniego formatu Rolleiflex, Hasselblad i Holga. www.kalua.pl

Koordynator wystawy: Marta Przetakiewicz"

(... więcej | Wynik: 0)

Szpalty roku wręczone - Domoteka nagrodzona
01-06-2010 o godz. 21:51:54 zatw. admin
aktualności, wydarzeniaPortal Sztuki

DOMOTEKA, prestiżowe warszawskie centrum wyposażenia wnętrz, które skupia pod jednym dachem 80 salonów oferujących piękne meble i akcesoria, otrzymało nagrodę specjalną „Okładka Roku” za magazyn Domoteka Design Magazine w konkursie Szpalty Roku 2010.
Stowarzyszenie Prasy Firmowej organizuje co roku konkurs prasy firmowej Szpalty Roku. Celem konkursu jest upowszechnianie wysokich standardów jakości w mediach firmowych i konsumenckich poprzez wyróżnienie najlepszych publikacji. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie tytuły publikowane w określonych kategoriach. W tym roku nagrodzono 25 tytułów spośród 80 zgłoszonych. Prace konkursowe oceniali eksperci w dziedzinie projektowania prasowego, typografii, fotografii, infografiki, PR oraz dziennikarstwa. Jury konkursu w składzie: Joanna Delbar, Katarzyna Trzeszczkowska, Dominik Kaznowski, Jacek Piotrowski i Dariusz Ćwiklak obradowało pod okiem przewodniczącego Tomasza Raczka.
Nagrodę specjalną Okładka Roku otrzymał „Domoteka Design Magazine” wydawany przez Domotekę od 2006 roku. W uzasadnieniu czytamy, że został nagrodzony za „projekt oddający treść i aspirację pisma, stworzony według zasad dobrego designu oraz za rozpoznawalną kolorystyczną koncepcję”. To pierwsza tego typu nagroda w historii konkursu. Jury oceniało wszystkie zgłoszone magazyny i spośród nich wyłoniło najbardziej interesujący projekt okładki prasowej.

(... więcej | 3695 bajtów więcej | Wynik: 0)

  
Twoje artykuły
Redaguj razem z nami

Jeśli chcesz aby portal zamieścił Twój artykuł lub zarekomendował Twoją wystawę/ wernisaż, skorzystaj z linku "Napisz artykuł" (u góry lewej kolumny). Po zatwier dzeniu przez administratora, Twój artykuł ukaże się na stronie głównej witryny. Do ciekawych artykułów zamieścimy linki w tej witrynie i na stronie głównej portalu, dzięki czemu będzie dostępny dla internautów przez dłuższy okres czasu. Artykuł możesz napisać w języku HTML dołączając do niego zdjęcia, lub zwykłym tekstem (wtedy zdjęcia wyślij do nas pocztą elektroniczną). Nadmieniamy, że publikowane będą tylko artykuły związane z kulturą i sztuką.


GALERIE / sklepy ART
Galerie dla twórców w perstiżowych domenach, Skleo/galeria w trzy dni. ... więcej

Galeria i sklep


Nasze witryny - zapraszamy

   Portal Sztuki

    strona główna
    aukcje internetowe sztuki
    wybrane aukcje
    galerie użytkowników
    e-Kartki
    bezpłatne ogłoszenia
    sztuka - info... z archiwum
Zdzisław Beksiński

Zdzisław Beksiński

... mało kto kojarzy Beksińskiego z fotografią. Jednak to ona rozpoczęła jego drogę do wielkiej sławy. Jednak dopiero twórczość malarska, przyniosła artyście pierwsze sukcesy. Jego malarstwo od początku zawierało ponury nastrój ... więcej


Warto zajrzeć:
aukcje internetowe sztuki

aukcje malarstwa macuło

aukcje malarstwa MTM Głażewscy

aukcje malarstwa loihongdiep

W naszym serwisie aukcyjnym twórcy oferują ponad 1300 prac: malarstwo, rzeźba, sztuka użytkowa i inne
Zapraszamy


PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund