Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 262 gość(ci) i 63 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

12241712
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

Kino, film
[ Kino, film ]

·W tym roku gościem 50. Krakowskiego Festiwalu będzie Jonas Mekas
·Portret czarno-biały
·Powrót Morgensterna
·Znalalezione na YouTube
·Koniec uwodzenia
·Fundacja No Local zaprasza
·Cannes 2009. Złota palma dla ''Białej wstążki''
·Rusałka w rosyjskim megalopolis
·Kto dziś zrozumie ks. Popiełuszkę

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
15 grudnia rusza nowy portal edukacyjny o Fryderyku Chopinie!

_CONTRIBUTEDBY Anonim dnia 12-12-2010 o godz. 10:18:57

aktualności, wydarzenia

Wirtualne zwiedzanie, rozmowa z kompozytorem, gry edukacyjne i muzyka miła dla ucha. To tylko niewielka część atrakcji, jakie przygotowało Nadbałtyckie Centrum Kultury specjalnie dla najmłodszych, by oryginalnie zakończyć obchody Roku Chopinowskiego.
15 grudnia rusza portal www.echopin.pl, którego celem będzie rozpowszechnianie dorobku muzycznego Fryderyka Chopina.
Korzystając z portalu, dzieci nie tylko zapoznają się z twórczością Mistrza i jego życiorysem, ale będą mogły także wirtualnie podróżować w miejsca, w których Chopin dorastał, tworzył i przeżywał najważniejsze chwile. Na Chopinowej mapie znalazły się m.in. Żelazowa Wola, Warszawa, Szafarnia, Duszniki – Zdrój, Majorka, Londyn i Wiedeń.
Dzięki informacjom umieszczonym na portalu, najmłodsi dowiedzą się, że Fryderyk Chopin uwielbiał fiołki, a także rysował karykatury swoich profesorów pod szkolną ławką, co nie zawsze uchodziło mu na sucho.
Użytkownicy portalu będą mogli poznać najbardziej cenione nazwiska interpretatorów dzieł Chopina, dowiedzieć się z jakimi znanymi ludźmi kompozytor się przyjaźnił, kto był dla niego muzycznym wzorem, a także na jakich instrumentach można wykonywać jego utwory.
Znajdzie się też coś dla najbardziej ciekawskich – informacje o epoce, w której żył kompozytor, z uwzględnieniem architektury, mody, sztuki oraz wynalazków, które zrewolucjonizowały XIX wiek.
Zadbaliśmy także o coś dla ucha: na portalu będzie można usłyszeć utwory skomponowane przez Chopina, a także grane i śpiewane ludowe mazurki, które były dla niego inspiracją.
Tym, którzy lubią pogłówkować, proponujemy cztery gry edukacyjne. Dadzą one dzieciom możliwość opanowania faktów z życia artysty, zapoznania się z elementami kompozycji, miksowania muzyki, rozpoznawania najważniejszych utworów Chopina. Zakładka „Porozmawiaj z Chopinem” umożliwi dzieciom zadawanie pytań kompozytorowi i uzyskanie natychmiastowych odpowiedzi.
Niezwykle złożona i bogata osobowość Chopina daje możliwość oddziaływania na wyobraźnię dzieci i tworzenia wokół postaci wielkiego kompozytora, artysty i humanisty – świata pełnego dźwięków, barw, ale także faktów historycznych. Portal ma pokazać, że muzyka klasyczna może również dostarczyć dzieciom wielu wrażeń, a tradycyjna edukacja muzyczna może mieć także nowoczesną formę.
Portal nawiązuje do książki Anny Czerwińskiej-Rydel „Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie”. Wykorzystane zostały rysunki wspaniałego ilustratora – Józefa Wilkonia.
Portal www.echopin.pl nie jest jeszcze ukończony. Przygotowaliśmy jeszcze sporo niespodzianek, które systematycznie będą się na nim pojawiały.


 
Pokrewne linki
· Więcej o aktualności, wydarzenia
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o aktualności, wydarzenia:
Zaproszenie na wystawę fotograficzną NADBRZEŻNE OPOLE Katarzyny Krause


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


..

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund