Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 264 gość(ci) i 58 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

12241246
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

Muzea, galerie
[ Muzea, galerie ]

·Galeria 78 w Gdyni
·Bunkier Kuśmirowskiego w Barbican Centre
·Homo Urbanus Europeanus w Galerii FOTART w Szczecinie
·Włochy: ukrzyżowana żaba z piwem nie zniknie z muzeum
·''Kolekcja z suchej'' w Muzeum Narodowym w Warszawie
·"Błond w Sztuce" w Firleju
·Ukraina światu - Skarby Ukrainy z kolekcji Platar
·Wolny wstęp do 14 francuskich muzeów
·Toskańskie pielgrzymki do Piera

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Homo Urbanus Europeanus w Galerii FOTART w Szczecinie

_CONTRIBUTEDBY TOPART dnia 28-10-2009 o godz. 21:36:22

Muzea, galerie

23 października br w Galerii Fotografii w Szczecinie została otwarta wystawa francuskiego fotografika Jean-Marc Caracci pt."Homo Urbanus Europeanus". Zestawowi 30 czarno-białych zdjęć , prezentujących samotność człowieka w przestrzeni miejskiej, towarzyszyła promocja albumu o tym samym tytule. Zamieszczono w nim 70 fotografii powstałych w latach 2007-2009.
Wystawa będzie prezentowana do 20.12.2009r.

Projekt: HOMO URBANUS EUROPEANUS
Jean-Marc Caracci tak mówi o swoim projekcie:

"Rozpocząłem projekt “Homo Urbanus Europeanus” w czerwcu 2007 w Bratysławie.W początkowym okresie nie wiedziałem dokładnie jaki styl chciałbym nadać swoim zdjęciom. Wiedziałem jedynie, że chcę pracować nad Człowiekiem w przestrzeni miejskiej. Krok po kroku, stolica po stolicy, forma projektu stawała się coraz bardziej wyraźna.
Oglądając zdjęcia w tym albumie, zauważą Państwo, iż zdecydowałem się fotografować samotne postacie w środowisku miejskim. Nie oznacza to jednak, iż chciałem przedstawić samotność w mieście... a przynajmniej nie smutną stronę samotności. Według mnie fotografie te głównie wyrażają rodzaj radości z przebywania w mieście. Ci samotni ludzie, których nazywam żartobliwie „urban beings” czyli „miejskimi istotami”, wyglądają jak królowie ulicy, krocząc dumnie poprzez miasto, które zdaje się do nich należeć. Przyjemne i zarazem ciekawe było fotografowanie ludzi w ten sposób, całkowicie wyizolowanych z miejskiego tłumu. Dla mnie byli oni jak kinowe postacie, które nie zdają sobie sprawy z tego, że odgrywają rolę, wkomponowaną bez ich wiedzy w ich naturalne środowisko.
Jak zwykłem mówić w odniesieniu do projektu “Homo Urbanus Europeanus” : “Pracuję dla Europy”. Na poziomie filozoficznym, projekt wyraźnie zajmuje polityczne stanowisko. Bardzo podoba mi się idea połączenia wszystkich krajów europejskich poprzez fotografię... niezależnie od tego czy już przynależą one do Unii Europejskiej czy jeszcze nie. Gdy rozpocząłem pracę nad projektem nie miałem jeszcze w głowie tej koncepcji.. ale szybko zorientowałem się, że my a także nasza europejska urbanistyka/architektura jesteśmy bardzo podobni. Po wyłączeniu narodowych i kulturowych osobliwości (na ile to tylko było możliwe) w moich pracach, zdjęcia pochodzące czy to z Warszawy, Tallinu czy Paryża rzeczywiście charakteryzują się ich „europejskością”. Patrząc zatem na te fotografie, trudno jest rozpoznać konkretny kraj czy miasto (za wyjątkiem samych ich mieszkańców).. ale każdy z nas jest w stanie rozpoznać w nich wszystkich Europę.
Po Bratysławie, przez jedynie dwa lata, sfotografowałem Rygę, Wilno, Sofię, Madryt, Warszawę, Rzym, Lublanę, Zagrzeb, Belgrad, Helsinki, Tallin, Reykiawik, Paryż, Brukselę, Oslo, Sztokholm, Pragę, Berlin, Istambuł, Lizbonę, Bukareszt, Tiranę, Budapeszt oraz Wiedeń. W ramach projektu “Homo Urbanus Europeanus” odwiedziłem zatem 25 stolic europejskich, jeśli uznamy Istambuł za europejską stolicę Turcji.

W projekcie “Homo Urbanus Europeanus” nadal brakuje 22 stolic europejskich oraz dużych metropolii, takich jak: Amsterdam, Ateny, Baku, Berno, Dublin, Erywań, Kijów, Kiszyniów, Kopenhaga, Londyn, Luksemburg, Mińsk, Moskwa, Nikozja, Podgorica, Prisztina, Sarajewo, Skopje, Tbilisi, Torshav, Vaduz, Valleta. Chciałbym w przyszłości mieć możliwość włączenia tych 22 miast do projektu."

Więcej >> www.fotart.com.pl

 
Pokrewne linki
· Więcej o Muzea, galerie
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Muzea, galerie:
Włochy: ukrzyżowana żaba z piwem nie zniknie z muzeum


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomychPHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund