Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 34 gość(ci) i 1 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

10247663
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

Proza, poezja, inne
[ Proza, poezja, inne ]

·New Polish Nude Photography
·Death book
·Luki między gwiazdami
·Pisanie o górach, czyli koniec ery heroicznej
·Diabeł irlandzki
·Bunkier Sztuki zaprasza
·Premiera książki Krótka historia Grupy Ładnie
·Czułość i sarkazm Virginii Woolf
·Erotyczne harce artystów

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Premiera książki Krótka historia Grupy Ładnie
Wysłano dnia 26-01-2009 o godz. 20:51:00
Temat: Proza, poezja, inne
Proza, poezja, inne
Premiera książki Krótka historia Grupy Ładnie z udziałem autorów: Magdaleny Drągowskiej, Dominika Kuryłka i Ewy Małgorzaty Tatar oraz krytyków: Jerzego Hanuska oraz Magdaleny Ujmy.
Prowadzenie: Beata Seweryn.
 
Grupa Ładnie była swoistym fenomenem polskiej sztuki końca lat 90., stworzonym przez: Rafała Bujnowskiego, Marka Firka, Marcina Maciejowskiego, Wilhelma Sasnala i Józefa Tomczyka Kurosawę. Fenomen ten zaistniał nieoczekiwanie i nagle, wprowadzając na scenie artystycznej ożywczy ferment, po czym równie szybko i nieoczekiwanie zniknął.
Wokół Grupy Ładnie i jej poszczególnych członków narosło wiele plotek, mitów i legend. Gra z figurą awangardowego artysty, igranie z ideą artystycznej grupy doprowadziły do tego, że wizerunek Grupy Ładnie nie był i nie jest łatwy do uchwycenia. Paradoksalnie, nie ułatwiają tego liczne wzmianki o Grupie umieszczane w popularnych publikacjach i naukowych opracowaniach, rozmowy ze świadkami organizowanych przez nią wydarzeń, a także informacje przekazywane przez samych członków grupy, m.in. w wydawanym przez nich art zinie pod tytułem: „Słynne pismo we wtorek". Krótka historia Grupy Ładnie gromadzi w jednym miejscu fragmentaryczne przekazy dotyczące tej artystycznej formacji.
 
Magdalena Drągowska (ur. 1977) – historyczka sztuki i niezależna kuratorka. Absolwentka historii sztuki (UW) i Muzealniczych Studiów Kuratorskich (UJ). Współpracowała z warszawskimi galeriami Raster i Yours, Fundacją Galerii Foksal oraz z Fundacją Nowej Kultury Bęc Zmiana. Współkuratorka wystawy Manual (2007, Galeria Kronika w Bytomiu). Mieszka i pracuje w Warszawie.
 
Dominik Kuryłek (ur. 1979) – historyk i krytyk sztuki, kurator. Doktorant w Instytucie Historii Sztuki UJ, pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie. Stały współpracownik pism „Ha!art" i „Obieg". Autor licznych tekstów o sztuce publikowanych na łamach polskiej prasy i w katalogach wystaw. Stypendysta American Center Foundation (2007/08). Pochodzi z Gdańska, mieszka w Krakowie.
 
Ewa Małgorzata Tatar (ur. 1981) – historyczka i krytyczka sztuki, niezależna kuratorka. Doktorantka w Instytucie Historii Sztuki UJ. Redaktorka Linii Wizualnej w Korporacji Ha!art, redaktorka pism „Ha!art", „Panoptikum" i „Obieg". Autorka licznych tekstów o sztuce. Redaktorka działu Sztuka w tomie Tekstylia bis (2006). Stypendystka American Center Foundation (2007/08). Pochodzi z Kielc, mieszka w Krakowie.
 
Współorganizatorem spotkania jest Korporacja Ha!art.
 
-----------------------------------
Aleksandra Jach
 
Rzeczniczka Prasowa Galerii
 
Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a
31-011 Kraków
 
press@bunkier.com.pl
tel. 012 422 10 52, wew. 124
tel. kom. 605 217 219

 
Pokrewne linki
· Więcej o Proza, poezja, inne
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Proza, poezja, inne:
New Polish Nude Photography


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Kategoria

Proza, poezja, inne

..

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund